Mokomieji lietuvių kalbos žaidimai emigrantų vaikams

Dažnai emigrantų vaikai, gimę užsienyje, deja, nebemoka lietuvių kalbos. Kaip teigia rašytoja Audronė Urbonaitė, nors su tėvais jie gal ir pratinami kalbėti lietuviškai, apsilankę Lietuvoje šie vaikai ne visada beišgali sklandžiai lietuviškai bendrauti. Tam, kad lietuvių kalba išeivijos vaikams neliktų tik skurdaus buitinio lygmens, Lietuvių kalbos institutas suteikia ypač šiuolaikiškų būdų mokytis lietuvių kalbos ir aktyviai ją vartoti.

Lietuvių kalbos institutas šiemet sukūrė du naujus mokomuosius kompiuterinius žaidimus, skirtus emigrantų vaikams mokytis lietuvių kalbos rašybos, posakių. Tai – „Kristijonas Donelaitis. Rašyba“ ir „Barbora Radvilaitė. Kalbos turtai“ (kiek anksčiau lietuvių kalbos mokymuisi buvo išleisti kiti žaidimai).

padės įtvirtinti rašybos įgūdžius. Žaidėjai pagal žaidimo siužetą, supintą iš fantazijos ir tikrovės gijų, patirs įvairiausių nuotykių, keliaudami metų ratu po šių dienų Lietuvą drauge su žymiuoju Mažojoje Lietuvoje gyvenusiu ir kūrusiu poetu Kristijonu Donelaičiu ir jo pagalbininku Miku.

skirtas išmokti lietuviškų žodžių ir posakių. Žaidėjai atsidurs XVI amžiaus vidurio Vilniuje, įsitrauks į galėjusią kadaise nutikti istoriją ir papildys savo žodyno – sinonimų, frazeologijos, vaizdingų posakių atsargas, sužinos visokių įdomybių apie lietuvių kalbos žodžius.

Abu naujieji žaidimai visiems prieinami internetu – reikia tik prisiregistruoti). Plačiau apie žaidimus galite paskaityti čia:

zaidimas-002

Parašykite komentarą

CAPTCHA
Refresh

*