Apie mus

Kas tie „Kalbos receptai“?

Ieškojote naujo recepto, kaip pagaminti vištieną pietums, bet į paieškos langelį naršyklėje įvedę žodį receptai atsidūrėte čia? Vadinasi, reikia iškart paaiškinti – jokios vištienos čia nėra! Mes pateikiame skanios (žodis taisyklingos skambėtų nuobodžiai, tiesa?) lietuvių kalbos receptus – padedame Jums susitvarkyti savo kalbos virtuvę.

Paklausite – kodėl kalbos receptai? Viskas paprasta – rašyti receptų knygas, vesti kulinarinius tinklaraščius ir filmuoti televizijos laidas apie maistą yra taip pat madinga kaip naujausia Chanel kolekcija Paryžiaus mados savaitėje. Tad nusprendėme ir mes pradėti rašyti receptus. Tik produktai bus brūkšniai ir kableliai, sakiniai ir pastraipos, graviai ir akūtai. Kartais pagardinsime Maironiu ir Donelaičiu – juk kalba gyva literatūroje!

Kokia mūsų misija?

„Kalbos receptų“ misija – dalintis lietuvių kalbos žiniomis su kitais žmonėmis, ypač moksleiviais, kuriems kartais lietuvių kalbos kirčiavimo taisykles išmokti atrodo sunkiau nei perskaityti japonišką laikraštį, o Škėmos romanas turėtų degti kažkur tolimiausiame Dantės pragaro rate. Bandysime į visus Jums kylančius klausimus (susijusius su kalba ir literatūra, žinoma!), kuriuos varžotės penktą kartą užduoti savo lietuvių kalbos mokytojai, atsakyti kuo suprantamiau ir greičiau.

Dar viena mūsų misijaskleisti taisyklingą lietuvių kalbą, bendradarbiauti su visais norinčiais ir kartu stengtis kalbėti taisyklingai. Tinklalapyje skelbiami įvairūs kalbos vartosenos patarimai, paaiškinimai, įdomūs faktai apie lietuvių kalbą leis į šią nelengvą kalbą pažvelgti įdomesniu kampu. „Kalbos receptai“ siekia, kad kuo daugiau žmonių domėtųsi lietuvių kalba, o nevartotinus naujadarus ar svetimybes pakeistų lietuviškais žodžiais. Visgi kalbėti taisyklingai ne tik naudinga, bet ir madinga!

Nežinote, kaip stilistiškai sudėlioti sakinį? Abejojate, kaip kirčiuoti vieną ar kitą žodį? Svarstote, kokiais autoriais remtis rašant rašinį? O gal tiesiog norite įdomių faktų apie lietuvių kalbą arba pasitikslinti vieną ar kitą taisyklę? Kilo šie ar kiti klausimai, todėl norite gauti mūsų receptų? Rašykite savo klausimus į klausimo langelį dešinėje ir mes stengsimės Jums kuo greičiau atsakyti.

Tikime, kad galėsime kurti skanią kalbą kartu. Juk ji, priešingai nei skani vakarienė, nieko nekainuoja!