5 žingsniai geresnio stiliaus link

Šiais laikais visi žmonės rūpinasi savo aprangos stiliumi ir internetinėje žiniasklaidoje galima rasti begalę straipsnių, pasakojančių kaip išvengti stiliaus klaidų. O ar kada susirūpinote savo kalbėjimo, rašybos stiliumi? Juk puoselėti reikia ne tik išorę, o ir vidų. Todėl labai džiaugiamės, kad yra žmonių, kuriems rūpi jų kalbos stilius:

Sveiki. Gal galite patarti, ką daryti norint išvengti stiliaus klaidų?

Stilius – labai subtilus dalykas, žmonės jį turi arba ne. Tačiau kaip ir aprangoje, taip ir kalboje, stilių galima išsiugdyti. Duosime keletą patarimų ir nuorodų, kurios, tikimės, bus naudingos tobulinant savo kalbos stilių.

  1. Perskaityk ir visada šalia savęs turėk Kazimiero Župerkos knygą „Stilistika“. Tai plona, aiški ir teisinga linkme nukreipsianti knyga. Žmonėms, kurie nagrinėja tekstų stilistiką, tai tarsi Biblija. Neabejojame, kad joje pasisemsi naudingų žinių!
  1. Internete susirask Didžiųjų kalbos klaidų sąrašą ir gerai jį išstudijuok. Nustebsi sužinojęs, kiek daug klaidų darome savo kalboje. Tai pravers tiek bendraujant, tiek viešai kalbant, tiek rašant tekstus.
  1. Nesvarbu, ar esi moksleivis, ar ne, nukeliauk į šį tinklalapį: . Čia ganėtinai glaustai ir aiškiai išdėstytos dažniausiai mokinių daromos klaidos ir jų pavyzdžiai.
  1. Kai rašai tekstą ir esi tikras, kad kažkas skamba ne taip, visada pasitikslink. Dažniausiai žmonės daro klaidas derindami linksnius, skaičių, siekdami vaizdingumo vartoja semantiškai netinkamus žodžius. Be trijų, mūsų jau išvardintų šaltinių, naudingos informacijos rasi bet kokioje Lietuvių kalbos gramatikoje, Lietuvių kalbos žodyne, kuris yra ir internete: .
  1. VISADA leisk tekstui susigulėti. Parašęs palik jį dienai ar bent kelioms valandoms. Jei tekstą rašei kompiuteriu, atsispausdink jį, klaidos geriau pastebimos popieriaus lape. Tada atidžiai perskaityk šviesesne galva, pamatysi, kiek dar aptiksi gramatinių, korektūros, skyrybos ir, žinoma, stiliaus klaidų. Tik nesijaudink, jų daro be išimties visi, net ir didžiausi kalbininkai.